June 27, 2017

This Weekend's Top 4 Blockbuster Openings

This Weekend's Top 4 Blockbuster Openings

Friday, November 1st
Box Office Openings:

Ender's Game
Rated PG-13
Runtime 120 minutes
Stars: Harrison Ford, Asa Butterfield, Hailee Steinfeld

Free Birds
Rated PG
Runtime 91 minutes
Stars: Woody Harrelson, Owen Wilson, Dan Fogler

About Time
Rated R
Runtime 123 minutes
Stars: Domhnall Gleeson, Rachel McAdams, Bill Nighy

The Wrong Biennale
http://thewrong.org
Rated NC-17
Runtime 86400 minutes
Stars: 

Jodi, Yoshi Sodeoka, Anthony Antonellis, Rollin Leonard, Lorna Mills, Curt Cloninger, Emilio Gomariz, Eric Mast, Chiara Passa, Max Hattler, A.Bill Miller, Helena Acosta, Peter Rahul, Miyö Van Stenis, Andrew Benson, Emilie Gervais, Rick Silva, Michaël Borras, Sara Ludy, Ellectra Radikal, Giselle Zatonyl, Protey Temen, Rosa Menkman, Joseph Yølk Chiocchi, Johann Velit, Michael Staniak, Gerhardt Rubio Swaneck, Cristina Ghetti, Julia Borges Araña, Guilherme Brandão e David Quiles Guilló, Aaron Chan, Albert Zaragoza Gas, Andrey Yazev, Barriobajero, Candy Chen Shuhui, femtyechrome, Hatsune Miku, Melissa Daly Buajitti, Nicolas Boillot, Pootee Moore, Tomas Diaz Cedeno, Valeria Lukyanova, Cedric Fargues, Deanna Havas, Gaby Cepeda, Ideal Corpus, Kim Laughton, Martine Neddam, Mauser, Molly Soda, o F F love, Stefani Germanotta, Tristan Fraipont, Ylva Falk, Kevin Carey, Shawne Michaelain Holloway, Margaret Penney, Glenn Young, Doxa Phloxa, Laura Brothers, Sophia Sobers, Katie Bush, LoVid, Francoise Gamma, Myron Campbell, Sebastian Buerkner, Matt Abbiss, Noriko Okaku, Papaya Gonzales, Marcus Wendt, Robert Seidel, Ian Gouldstone, Sune Petersen, Motomichi Nakamura, Memo Akten, Daniel Swan, Alejandro Crawford, Allen Cordell, Joey Ryken, Sean Bowie (teams), David Lewandowski, Jacob Ciocci, Katie Torn, Suzy Poling, Jónó Mí Ló, Ian Cheng, David O'Reilly, Pamela Reed + Matthew Rader, Alex McLeod, Brandon Blommaert, Peter Burr, Golden Smell, Jimmy Joe Roche, Daron Murphy, Sabrina Ratte & Roger Tellier Craig , Travess Smalley, Simon Stage, Jennifer Juniper Stratford, Team Doyobi unknown, Kate Wilson, Vince McKelvie, Rachael Archibald, Seyhan Musahoulu, Maiko Gubler, Katja Notvitskova, Lauren Pascarella, Ferran Pla, Daniel Iturrizaga, Ariana Van Gelder, Anthi Tzakou, Angelo Plessas, Olia Lialina, Dragan Espenschied, Tobias Leingruber, Nick Briz, Addie Wagenknecht, Ilya Andreyev & Maria, Gelman & Anton Platonov, Parker Ito, Akihiko Tanaguchi, Manuel Carvalho, Foxdye, Laura Hyunjhee Kim, Carrie Gates, Connor Crawford, Simon Whybray, Andrey Keske, Carlos Sáez, Saoirse Wall, Débora Delmar Corporation, Art 404 (Manuel Palou & Moises Sanabria), Chris Collins, Jeanette Hayes, Mary Rachel Kostreva, Adam Harms, Jan Robert Leegte, Anne Horrel, Hunter Payne, LaTurbo Avedon, Arjun Ram Srivatsa, Manuel Fernández, Sebastian Zimmerhackl, Alma Alloro, Sucuk und Bratwurst, Angela Washko, Vash Yeah, Kath Sultan Erminy, Jerome Euxeb, Dafna Ganani, Silke Zil Kuhar, Lauren Foley, Paul Hertz, Keigo Depic Hara, Kutay Cengil, Pulsar Wg'lett, Meche Rodriguez, Frère Reinert, Aoto Oouchi, Jefta Hoekendijk, Attraktor Zero, Mathieu St Pierre, Flavio Scutti, AS S RAIn, Haydi Roket, Rozita Fogelman, Dominik Podsiadly, Jean Guillaumae Leroux, Miron Tee, Kita Ratisheva, Devon Hatto, Zoy Winterstein, Heruka Hartner, Peristeri on, Enrico Boccioletti, Harris Laspas, Nicole Killian, Federico Cosci, Sebastian Zimmerhackl, Takahiro Kato, Mattie Hillock, Agente Doble, Velvia, Andrea Noce, Tom Hancock, Nicole Kilian, Organ Armani, Δεριζαματζορ Προμπλεμ Ιναυστραλια, Ricardo Stacey, Fabien Zocco, Loïq Sutter, Maggy Almao, Nelson Diaz, Hector Llanquin, Filipe Matos, Roger Grand Lapin, Intimidad Romero, Kamila Kard, Esteban Ottaso, Erica Lapadat-Janzen, Manuel Fernández, Kim Asendorf, Ole Fach, Georges Jacotey, Fabien Mousse, Faith Holland, Eva Papamargariti, Sarah Weis, Oz Melo, Jeremiah Johnson, noteNdo, Normals, Jon Cates, Andrew Rosinski, Stallio, Chris Ashley, Daniel Temkin, Raquel Meyers, goto80, Evil Paul, Barry Doupé, Nicolas Sassoon, Birch Cooper, Brenna Murphy, Krystal South, Mitch Trale, Casey Reas, Claire L. Evans, Michael Manning, Amy Alexander, Giulio Villaggio, Alberto Gulminetti, Luca Maggiorini, Ester Galli, Francesca Maffia, Masha Bazueva, Claudio Marziali, Vitmar Qinami, Valeria Seduta, Francesco Riccardi, Jaakko Pallasvuo, Annabelle Arlie, Joey Holder, Joseph Flynn, Ellectra Radikal, Simon Pericich, Anthony Antonellis, Nick Kegeyan, Ryan Lauderdale, Jack Howe, Alex Ouchtomsky, Laura Clauscen, Alex Albrecht, Amanda Baron, Jenna Crook, Adrienne Crossman, Stephanie Davidson, Brianna Lowe, Luke Painter, Lauren Pelc-McArthur, Alina Sechkin, Niki Sehmbi, Karen Shay, Craig Skinner, Shaheer Zazai, Jennifer Chan, Jeremy Bailey, Kristen D. Schaffer, Rea McNamara, V5MT, Claudia Maté, Hyo Myoung Kim, Garry Ing, Absis Minas, Poet Laureate/ Marina Galperina, Vladimir Shreyder, Abhishek Chaudhary, Adam Ferriss, Addie Wagenknecht & Pablo Garcia, Agam Andreas, Alann De Vuyst, Alexander Florence, Alexander Limarev, Alexandre Stockler, Alfredo Salazar-Caro, Aline Arcuri, Alison Williams, Andre Andrade, Andrea Reni, Andrew Blanton, Annabelle Arlie, Antonio Keserdzhiev, Azahara Cerezo, Beth Wexler Beth, C. Maxwell Morris, Caroline Barrueco, Cèsar Escudero Andaluz , Chad Sines, Chadwick Gibson, ChiCO, Chippanzé , Christina Ghetti, Dance Africa Foundation, Dancing Girl, Daniel van Straalen, Dave Greber, Dimitri Kozma , Domenico Barra , Dunja Jankovic , Dylan Römer, Elena Romenkova, Erika Hess, Ernesto Salazar Rodriguez, Eva Roovers, Evan Bech, Fábio Köhler, femtyechrome, Flávio Scutti , Frederico Requena, Gabriel Menotti , Gilles de Brock, Grégory Chatonsky, Hale Ekinci, Hamishi, Hazine Kareemah, Hiba Ali, Ilich Castillo, Ismael Iglesias , Jack Fisher, João Kowacs, João Ricardo, John Antoine Labadie, John Boyle-Singfield, Jon Chambers , Jose Irion Neto, Julien Lacroix, Jürgen Trautwein, Ksenia Plisova, Laka Silveira, Lars Buchardt, Laskfar Vortok, Laura Kim , Laura Santos, Lauryn Siegel , Lawrence Lek , Luiz Postal, Lynne Heller, Malin Babrahamsson, Mandeep Singh Manu, Marcin Nowicki , Marco Favazzi, Margie Kelk, Marieke Verbiese, Mario Santamaria , Marisa Gertz, Mark G. Taber, Mark Pieterson, Mark Tholander, Martina Corà, Mary Meixner , Mathieu St.Pierre, Matt Bernico, Matthew Hillock, Matthew Torti, Michal Mitro, Mitch Posada, Nicolas Lamas , Nochi Sardea, Panos Beretis patrick.quinn, Pek Pek, Philip Mantione, Philip Thompson, Puppies Puppies, Rachael Archimbald, Rajib Bhattacharjee, Renata Janiszewska, Ricardo Carioba, Ricardo Nava, Royal Nason, Ruiz Cuevas, Russell Chartier & Paul Botelho, Sandra Araujo, Sarawut Chutiwongpeti, Scot Cotterell, Sergio Recabarren, Silke Briel, Sofia Aguiar, Stuart Keenan, Tetsuka Niiyama, Toban Nichols, Tomás Díaz Cedeño, Videa Gam, Violeta Cenzi, Walewijn den Boer, Yara Mekawei, Yvana Barut